Asansör montajı, ciddi bağlamda bilgi, birikim, tecrübe ve ustalık isteyen bir konudur. Komplike bir iş olan asansör montajı, küçücük bir ihmal veya hatayı kabul etmez. Zira asansörlerde herşeyden önce can taşımaktayız. İnsan canının olduğu her konu ise maksimum derecede önem arzetmektedir. Asansör montaj işine başlamadan önce iyi bir analiz ve iyi bir plan gerekmektedir. Hesaplamaların doğru ve tastamam yapılması gerekmektedir. Asansörün kaç kat inip çıkacağının, kaç kişinin ve ne kadar yük taşınacağının çok iyi hesaplanması gerekmektedir. Doğru parça, doğru işçilik ve maksimum güvenlik göz önünde bulundurularak çalışmalara yön verilmelidir.

Asansör montaj işleminde asla acele edilmemelidir. Zamandan tasarruf etmek için hiç bir şey riske atılmamalıdır. Her yapılan iş sonrası gerekli testler yapılmalı ve adım adım ilerleyerek montaj işlemi bitirilmelidir. Asansör montaj işlemi yapılırken kullanım amacı ve kullanım alanına göre AB-CE ve TSE standartlarına göre hareket edilmelidir. Aksi takdirde asansörümüze yeşil etiket verilmeyerek çalıştırılmasına müsade edilmeyecektir. Hepimiz biliriz ki, asansörler kullanım amacına göre çeşitlilik arz etmektedir. İnsan asansörü, araç asansörü, yük asansörü, sedye asansörü, panoramik asansör, yemek asansörü, makine dairesiz asansör, hidrolik asansör, engelli asansörü vb… gibi çeşitleri mevcuttur. İşte yukarıda isimlerini zikrettiğimiz asansör çeşitlerinden hangisi amacımıza uygunsa o asansör çeşidinin montajını yaptırmalıyız. Bir asansörü hem insan taşımada hem de yük taşımada kullanamayız. Ve bu çok ciddi bir hatadır. Zira olası bir durumda çok kötü souçlarla yüz yüze kalabiliriz.

İstanbul Şirinevler’de bulunan firmamız Fimak Asansör Tic. A.Ş., başta İstanbul olmak üzere, tüm Türkiye genelinde asansör montaj işlerinizde profesyonel kadro ile hizmet vermektedir. Zeminden en tepeye kadar sorunsuz bir montaj ve işçilikle asansör işlerinizi ifa eden firmamız, her türlü asansör montaj ve kurulumu için yetkili belge – sertifikaya sahip olup, uzun yıllardır sektörde faaliyet göstermektedir. Asansör montaj ve kurulum işlerinizde sizler de firmamızdan teklif isteyebilir, profesyonel asansör hizmetlerimizden dilediğiniz zaman faydalanabilirsiniz.