Çalıştığı sürece asansörlerin kıymeti bilinmez. Ne zaman arızılanırsa, o zaman bir telaş başlar. Hele üst katlarda oturuyorsanız asansör tamiri sizin için en acil ihtiyaç haline gelir. Bütün işi gücü bırakır tamirci ararsınız. İşin ehlini bulmaksa o kadar kolay değildir. Asansörü kuran şirketi araştırmakla işe başlarsınız. Ya da firma firma dolaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Bakım konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmemesi, periyodik denetimlerin ihmal edilmesi, bir süre sonra asansör arızalarını kaçınılmaz hale getirir. 7 gün 24 saat faal durumda olan asansörlerin en azından mekanik aksamında sürtünmeye bağlı aşınmalar meydana gelebilir. Bu olumsuz etkiyi gidermek için söz konusu mekanizmanın yağlanması şarttır. Elektronik aksamın bakım ve arıza unsurları ise daha teknik detaylar içerir. Unutmamak gerekir ki, arıza süreci çok hızlı gelişir ve asansör tamiri ertelemeye gelmez. Arıza süreci gibi tamir süreci de aynı süratte işlemezse hayati riskler ortaya çıkabilir. Evet; bakımları ihmal ettiniz, arızayla karşı karşıya kaldınız ve tamir süreci başladı. Bu noktadan itibaren en hassas konu, işinin ehli bir firma ve usta bulmaktır. Endişeye mahal yok. Fimak Asansör, bir telefon kadar yakınınızda. Uzman ekiplerimiz ile gece gündüz hizmetinizdeyiz. İstanbul genelinde tüm ilçelerde, asansör tamiri ve bakımı işlemlerini en hızlı, profesyonel ve ekonomik biçimde gerçekleştiriyoruz. İstanbul dışındaki il ve ilçelere de hizmet ağımızı taşıyoruz. Tamir sırasında arızalı parçaları değiştiriyoruz. Bu konuda yeterli ve kaliteli ekipman stokumuz her zaman mevcuttur. Fimak Asansör’ün deneyimli ustaları, hem bakım hem de tamir sürecinin hassasiyet ve sorumluluk gerektirdiğinin bilincindedir. Bu çerçevede servis faaliyetlerimizin TSE ve Avrupa Birliği standartlarında olduğunu belirtmekten gurur duyuyoruz.

İnsan taşıyan asansörlere gösterdiğimiz hassasiyetin aynısını yük ve servis asansörlerinde de ortaya koyuyoruz. Her türlü asansör tamiratını profesyonel bir anlayışla gerçekleştirirken, müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Yaptığımız işin hayati riskler taşıdığını biliyoruz. Bakımları tam, tıkır tıkır işleyen, yeşil etiketli asansörler en büyük hedefimiz. Kurduğumuz asansörlerin kabin estetiğinden, ışıklandırmasına, kapı sisteminden, düğmelerine kadar her ayrıntısına özen gösteriyoruz. Asansör tamiri sırasında bütün ekipmanları titizlikle kontrol ediyor, değişmesi gereken parçaları kaliteli malzemelerle yeniliyoruz. Benzer bir sıkıntıyla karşılaşmamanız için bütün tedbirleri alıyoruz. Asansörünüzü adeta yenilerken, tavsiyemizi de unutmuyoruz: Asansörünüzün bakımını düzenli yaptırın, tamire ihtiyaç bırakmayın.