Hayatımızın neredeyse her aşamasında kullanmaya alıştığımız ve insanları, yükleri bir yapının bir katından ötekine veya yüksek yerlere çıkarıp indiren, elektrik ile çalışan araca asansör denir. Çok eski çağlarda bile insanlar ağır yükleri kaldırmak için makinelerden yararlanma yoluna gitmişlerdir. Romalı Mimar Vitarius’un M.Ö. 26’da yazdığı eserden anlaşıldığına göre, milattan 236 yıl önce Roma’da yük kaldırmak için bir takım makinalardan yararlanılmaktaydı. Bunun gibi Roma İmparatorlarının saraylarında da iner çıkar dolaba benzer yapılar varolmuştur. Yaşamımızda büyük rol oynaması nedeni ile asansör ile alakalı her konu dikkatimizi çekmektedir. Fimak Asansör Hizmetleri de asansör ile alakalı her türlü hizmeti bünyesinde barındırmaktadır.

Fimak asansör hizmetleri insanların ve/veya yüklerin taşınmasında kullanılan asansörlerin hizmete alındıktan sonra çevre, insan ve canlıların sağlık ve güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde kullanımlarını sağlamak üzere; işletilmesi, bakımı, aylık-yıllık kontrolü, bakım ve servis hizmetlerini ve satış sonrası hizmetleri garantili ve kaliteli olarak vermektedir. Asansörlerinizin kullanım sıklığına göre haftalık, aylık ve yıllık bakımları konusunda profesyonel ekibimiz en güvenilir şekilde işini yapmaktadırlar. Hizmetlerimiz geniş çaplı olmakla birlikte genel olarak; Asansör Montaj (montaj çalışmalarımız müşterilerin isteklerine göre en uygun şekilde projelendirilip, montaj sürecini bu projeye uygun olarak titiz bir çalışmayla tamamlanır, kalite kontrol ekibimizce son kontrolleri yapılarak teslim edilir), Asansör Revizyon (zaman içerisinde yıpranmış asansör ekipmanları hem görsel açıdan rahatsız edici hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilir ve bu nedenle, asansörün güvenle kullanılabilmesi için gerekli aksamların yenilenmesi gereklidir), Asansör Bakım – Arıza (asasörlerinizi güven içinde kullanabilmek için periyodik olarak bakımlarını yaptırmalısınız çünkü bu bakımlar asansörlerinizin daha uzun süre ve sağlıklı kullanılmasını sağlar).

Unutulmamalıdır ki her kullanışımızda asansörlere bir nevi canımızı emanet etmekteyiz. Bu nedenden dolayı insan asansörlerinin yük asansörlerinin aslında tüm asansörlerin bakımları düzenli olarak her ay yapılmalıdır. Asansörlerin kullanım amacı, yani yük veya insan taşıması fark etmeksizin bakımlarının aksatılmaması, asansör güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Fimak Asansör Hizmetleri, 7/24 hizmetinizde olup, herhangi bir sorununuzda sizin için sadece bir telefon uzaklıktadır.