İnsan asansörlerinin kurulum, montaj, bakım, tamir, revizyon ve servis işleri firmamız Fimak Asansör tarafından büyük bir titizlikle yapılmaktadır.

İnsan asansörleri adından da anlaşılacağı üzere insanları, yüksek yapılarda düşey taşıma amaçlı geliştirilip, üretilmiş asansörlerdir. Genellikle alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, apartmanlarda, okul, otel gibi yerlerde insanların kullanımına uygun olarak belirli yerlere konumlandırılmıştır. İnsan asansörleri 1 ile 33 kişi taşıyacak şekilde üretilir. İnsan kullanımı için üretilmiş asansörler 100 kg ile 2500 kg aralığında insan taşıyabilir. Bu asansörler taşınacak ağırlığın insan olduğu düşünülerek geliştirilir. İnsan asansörleri kullanılacak yere göre üretilir ve dekorasyonu kullanım alanına göre çeşitlilik gösterir. Asansör Yönetmeliği’ne göre tüm insan asansörlerinin kendi bağımsız makinelerinin bulunması gereklidir. Hızı ortalama 0,6 m/s ile 2,5 m/s aralığındadır. Bu asansörler üretilirken mutlaka Asansör Yönetmeliğine göre ve dünya standartlarına uygun olarak üretilmelidir. İnsan asansörleri için gerekli ve yeterli koşul kullanım kolaylığı ve konforudur.

İnsan asansörü gün içinde farklı birçok alanda kullanılmaktadır. İnsan asansörleri kullanılırken bu asansörün sadece insanların kullanımı için uygun olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Bu asansörlerin kabinleri belirli kiloda insan taşımaya uygundur. Bu sebeple asansörler üzerinde en fazla taşıyacağı insan ağırlığı veya kişi sayısı belirtilmelidir. İnsan asansörleri üzerinde bulunan bu ağırlık bilgilerine dikkat edilerek asansör kullanılmalıdır. İnsan asansörleriyle yük ve ağır araçlar taşınmamalıdır. İnsan asansörlerinin aylık bakımları yaptırılıp yıllık olarak da periyodik kontrole tabii tutulmalıdır. İnsan asansörleri isteğe bağlı olarak ahşap, metal, laminant, cam gibi materyaller kullanılarak monte edilir. Asansör kabini insan can güvenliğine önem vererek inşa edilmelidir.

Fimak Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak firmamız bünyesinde insan asansörü montajı, bakımı, servisi gibi hizmetlerimiz mevcuttur. Bu bağlamda önceliğimiz, müşterilerimizin can güvenliğini sağlamak ve kaliteli hizmet vermektir. Asansör için başvuru yaptığınız andan itibaren firmamız çalışanları olarak öncelikle binanıza uygun asansörü uzmanlarımız belirliyor ve isteklerinize bağlı olarak asansörünüzü en hızlı şekilde size teslim ediyoruz. Asansörü montaj ettikten sonra ise hizmetimiz bitmiş olmuyor. Arızasında aylık bakımında periyodik kontrollerinde etiket alma ve takip işlemlerinde de yanınızdayız. Asansörünüzün kurulumundan itibaren veya hali hazırda var olan asansörünüz için, her türlü bakım ve desteği firmamız bünyesinde alabilirsiniz. Bununla beraber herhangi bir ücret ödemeden sorularınız için destek alabilirsiniz.

İnsan Asansörü

Firma Fimak Asansör
Tarih Mayıs 2022
Kategori Elevator, Lift

Sosyal Medya