Sedye asansörleri, adından da anlaşılacağı üzere yoğun olarak, hasta naklinde kullanılan, klinik ve hastane gibi yerlerde bulunan asansörlerdir.

Sedye asansörleri adından da anlaşılacağı üzere sedye taşımak amacıyla hastane, sağlık ocakları, bakım evleri gibi sağlık kuruluşlarında kullanılan asansörlerdir. Sedye asansörleri amacına uygun olarak en az 1 sedye ve 1 kişi taşıyacak standartta olmalıdır. Asansörün boyutları sedye taşımak için uygun ebatlarda olmalıdır. 1600 kg ile 2500 kg aralığında taşıma kapasitesine sahip olması gerekmektedir. Seyir hızı ise ortalama 0,40 m/s ile 3 m/s aralığındadır. Bir sedye asansörü hastayı rahat ve konforlu bir şekilde taşımayı hedeflemelidir. Bu bağlamda maliyeti biraz yüksek olabilir fakat can güvenliği dikkat edilmesi gereken hususların en başında gelmelidir. Sedye asansörleri özellikle yönetmeliklere uygun olarak dizayn edilmelidir. Sedyenin asansör kabini içinde rahat hareket etmesi için zemin malzemesi özenle ve sedye tekerleklerine uygun olarak seçilmelidir.

Sedye asansörlerinin temizliğine ve bakımına özen gösterilmeli ve asansör kabininde kullanılan materyallerde bu konuya dikkat edilmelidir. Kullanılan malzemeler paslanmaz çelikten ve anti bakteriyel olmalıdır. Hastanın bir yerden bir yere taşınması sırasında oluşabilecek güç kayıpları göz önünde bulundurularak, bu durumu önlemek adına çalışmalar yürütülmelidir. Sedye asansörleri sık sık yetkili kişiler tarafından bakıma tabii tutulmalıdır. Hasta kişileri sarsmamak gerektiği için sedye asansörlerinin titreşimi en aza indirgenmelidir. Aydınlatması çok iyi olmalı, asansör kabininin kapıları sedye girişine uygun olmalıdır. Sağlığımız en hassas noktamız olduğu için en çok özen gösterilmesi gereken asansörler de sedye asansörleridir. Sedye asansörlerinde kullanım alanına göre taşıma hızı da önem teşkil edebilir. Bu durum düşünülerek montaj işlemi yapılmalıdır.

Fimak Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak müşterilerimizin sağlığı ve mutluluğu her şeyden önce gelir. Sağlık konusunda firmamıza güvenmeniz bizim için büyük önem taşır. Sizi ve sevdiklerinizi zor günlerinizde uzman ekibimizin bilgisiyle yalnız bırakmamayı, can ve mal güvenliğinizi korumayı birinci vazifemiz olarak görüyoruz. Bunun için montajını yaptığımız tüm sedye asansörlerini, Sağlık Bakanlığı’na ve Asansör Yönetmeliğine uygun şekilde hazırlıyoruz. Sedye asansörünüzü tüm testleri başarılı olduğu takdirde kullanımınıza sunuyoruz. Biz her müşterimizi ailemizin bir üyesi olarak görüyor ve bu sebeple ailemizden birinin sağlığı söz konusu olduğunda gösterdiğimiz önem ve hassasiyeti siz müşterilerimize de göstermek için uğraşıyoruz. Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

Sedye Asansörü

Firma Fimak Asansör
Tarih Mayıs 2022
Kategori Elevator, Lift

Sosyal Medya