Yemek asansörleri, az insan gücü ile hızlı servis ve potansiyel iş çıkarmak için restaurant, lokanta ve hotel gibi yerlerde sıkça kullanılan asansörlerdir.

Yemek asansörleri yemek malzemeleri ve yemek ürünlerinin taşınmasında kullanılan asansörlerdendir. Bu asansörler otellerde, restoranlarda kullanılmaktadır. Yemek asansörleri insan taşımak için elverişli değildir. Sadece yemek ve mutfak gereçlerine uygun olarak dizayn edilmiştir. Yemek asansörlerine servis asansörü veya monşarj asansörü de denmektedir. Bu asansörler 50 kg ile 300 kg arası taşıma kapasitesine sahip olmalıdır. Yemek ürünleri denince akla gelen konulardan biri de hijyen olduğu için yemek asansörlerinde de hijyene dikkat etmek şarttır. Yemek asansörleri inşa edilirken, kullanımına uygun malzemeler kullanılmalı ısıya dayanıklı paslanmaz ürünler tercih edilmelidir. Yemek asansörleri genellikle vidalı sistemlidir. Asansör kabini ve kapısı burada önem teşkil eder. Genellikle kullanım kolaylığı için giyotin tipte kapılar tercih edilir. Bu kapılar alan tasarrufu sağlaması açısından da kullanışlıdır.

Yemek asansörlerinde tek hız veya çift hız seçenekleri müşteri tercihine ve kullanım alanına göre belirlenir. Yemek asansörlerde mutfaktan yemek katına doğru sürekli olarak yemek malzemesi, tabak, çatal, kaşık, tepsi, bardak gibi mutfak gereçleri taşınması hedeflendiği için, servisin aksamaması adına taşıma hızı da önemlidir. Yemek asansörleri için güçlü bir motor ve kolay kullanımı olan kumanda gereklidir. Asansör kabini anti bakteriyel özellikte olmalıdır. Aslında yemek asansörlerini küçük çaplı yük asansörlerine benzetebiliriz. Bu bağlamda yükün kolay taşınması adına, gerekli tüm önlemler düşünülerek, ergonomik tasarımlar yapılmalı ve müşterinin kullanımına sunulmalıdır. Bu asansörlerin hızları ortalama 0,40 m/s ile 0,25 m/s aralığındadır.

Fimak Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak firmamız bünyesinde otellerinize, restoranlarınıza yemek asansörü montaj, bakım hizmetleri sunuyoruz. Yıllardır beraber çalıştığımız onca restoranın kolayca kullandığı ve memnun kaldığı yemek asansörleri üretmekteyiz. Yemek asansörleri ayrı bir dikkat ve özveri gerektiren asansörlerden olduğu için, standartlara uygun asansör kabinleri üretip, kullanımınıza sunmaya gayret gösteriyoruz. Bu asansörlerde taşınan yemeklerin herhangi bir sağlık sorununa yol açmaması adına, hijyenik çalışmalar yürütüp, montajını yaptığımız her müşterimize bakım ve periyodik kontrol takibi hizmeti de sunuyoruz. Eğer bir yemek asansörüne ihtiyacınız varsa bize başvurarak destek alabilirsiniz. Asansörlerimiz Fimak Asansör güvencesiyle TSE standartlarına uygun olarak imal ediliyor. Ülke genelinde bize her şehirden ulaşıp ihtiyacınız olan asansöre kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Yemek Asansörü

Firma Fimak Asansör
Tarih Mayıs 2022
Kategori Elevator, Lift

Sosyal Medya