Asansörlerde karşımıza çıkan sarı renkli etiketler de asansör renk etiketleri arasında yer almaktadır. Bu renkteki etiketler de yine uzman mühendis, kontrolör ve denetçiler tarafından asansörlerde yapılan incelemelerden sonra asansörlerde eksiklik yada hata bulunması sonucu takılmaktadır. Her ne kadar kırmızı etiketler kadar olmasa da asansörün yüksek risk barındırdığını ifade etmektedir. Bu etikete sahip olan asansörlerin kullanımı da hem can hem de mal için risk teşkil etmektedir. Sarı etiket için asansörlerde ki eksikliklerin giderilmesi, bakım ve onarım yapılması için verilen mühlet 60 gündür. Bu süre zarfında asansörün eksikliklerinin, bakım ve onarım gereksinimlerinin giderilmesi gerekmektedir. Aksi durumda kırmızı etiket için geçerli olan süreçler burada da geçerli olmaktadır. Vaktinde çözümlenmesi gereken arızalar ve eksikliklerin giderilmemesi durumunda asansörler mühürlenir.

Ülkemizde daha çok eski yapılan asansörlerde sarı etiketlerle karşılaşılmaktadır. Çünkü yapılan denetimler sonucunda eski asansörlerde eksiklikler ve hatalar daha çok tespit edilmekte ve göze çarpmaktadır. Yeni nesil asansörlerde ise asansör yönetmelik ve kurallarına uymayan asansörlere zaten izin verilmemektedir.

Kırmızı etiket alan asansörlerde olduğu gibi, sarı etiket alan asansörlerde de vaktinde zamanında yapılmayan revizyonlar olursa, asansör mühürlenir ve bina yöneticisine ceza yazılır. Yazılan bu ceza tüm bina sakinleri tarafından ödenir.