Dünya değişiyor, binalar değişiyor, insanlar değişiyor, gereksinimler değişiyor. Tüm bu gelişmelerin yanında da yaşam standartları ve bunun paralinde de ihtiyaçlar değişiyor. Eskiden tek katlı toprak yada betonarme binalar varken artık günümüzde bu binaların yerlerini çok katlı binalar hatta bunların yerini de rezidans tarzı gökdelenler almaya başladı. Yeni yapılan binalarda ise asansörler neredeyse zorunlu hale geldi. Lakin bu durum günümüzde öyle bir hal aldı ki, bir binada tek asansör bile yetmez hale geldi. Çünkü günümüz binalarında artık binlerce insan bir arada çalışmaya başladı, haliyle binaya giriş ve çıkışlar, gelen giden misafirler de o denli artmış oldu. Bu artışın neticesinde de asansörlerin hayatımızda ne denli önemli olduğu ortaya çıktı. Bu önemle birlikte de asansörler kendi sektöründe gelişmeler göstererek, eski tip asansörler yerlerini yeni nesil asansörlere bıraktı.

Asansörler, öncesinde bir kaç katlı binalarda montajı yapılırken, bir nebze insan gücünden faydalanılırken, şimdilerde çok yüksek katlı bimalarda montaj işlerinden sepetli vinç veya kiralık vinç hizmetlerinden faydalınalarak montaj işleri yapılmakta, Burada gördüğünüz gibi, bir sektör gelişirken bunun paralelinde de başka sektörlere ihtiyaçlar artmakta ve bu ihtiyaçlar neticesinde de başka sektörlerde gelişme göstermektedirler. Kısacası iş hayatı artık bir domino taşı gibi birbirini tetiklemektedir.

Asansörler, ilk icat edildiğinden günümüze kadar uzanan süreçte çok ciddi gelişmeler göstermiştir. Artık asansörlere uzaktan müdahele edilebilmekte, arızalar tek tuşla giderilmektedir. Eskiden kulakları sağır edecek asansör motorları şimdilerde yerini sessiz sedasız çalışan motorlara bırakmış durumda. Tanır tungur kağnı gibi giden kabinlerin yerinde artık günümüzde neredeyse jet hızında giden ve asla sarsıntı yapmayan asansörler bulunmakta. Havasızlıktan bunaltan asansörler yerlerini çoktan klimalı ferah asansörlere bıraktı. Fimak Asansör A.Ş. ailesi olarak biz de asansör dünyasında yaşanan tüm bu gelişmeleri an be an takip ediyoruz ve yeni çıkan tüm gelişmeleri bünyemize katarak çalışma hayatımızı devam ediyoruz.