Araç asansörü olarak yaygın şekilde kullandığımız bu asansörler, katlı otopark, iş merkezleri, avm, hotel gibi yerlerde daha çok karşımıza çıkmaktadırlar.

Araç asansörleri otoparklarda, otomobil alım satımı yapan firmalarda, araç arıza ve bakım firmalarında, araç servisi veren şirketler gibi yerlerde oluşan ihtiyaç üzerine düşünülüp tasarlanmış asansör çeşididir. Araç asansörleri fazla alan gerektiren yerlerde, alandan kazanmak amacıyla kullanışlı bir icattır. Bunun yanı sıra insan gücü vasıtasıyla bir aracı bir yerden başka bir yere taşıma işi gerçekten zor ve emek sarf edilmesi gereken bir iştir. Araç asansörleri araçların ağırlığına, genişliğine ve yüksekliğine uygun olarak tasarlanmalı ve oluşabilecek aksaklıkları gidermek adına, çözüm odaklı imal edilmelidir. Araç asansörleri için geçerli senaryo araç sürücüsünün konforlu bir şekilde aracını istediği kata kolayca taşıyabilmesine dayanır. Bu durum için sürücünün aracını terk etmeden asansör kabininde bulunan butonları rahatlıkla kullanabilmesi önemli konulardan biridir.

Araç asansörleri 2500 kg ile 20000 kg arasında olan araçları taşıyabilecek kapasitede olmalıdır. Günümüzde araç fiyatları yüksek olduğu için araç asansörlerinde öncelik mal güvenliğidir. Birçok emek ve çaba sarf ederek alınan araçların zarar görmemesi için, araç asansörleri büyük bir titizlik ve özenle imal edilmelidir. Araç asansörlerinde genellikle çelik malzeme yoğunlukla kullanılır. Araçların kabine çarpıp hasar görmesini engellemek adına çarpma bandı koyulmalıdır. Asansör kabininin kapısı araç giriş çıkışlarına uygun olmalıdır. Araç tekerleklerinin kaymasını önlemek adına asansör kabininin zemini kaymayı önlemek adına tasarlanmalıdır. Kayma önleyici malzemelerle kullanışlı bir tasarım yapılmalıdır. Araç asansörü üretimi yapılırken Makine Emniyet Yönetmeliği esas alınmalıdır.

Fimak Asansör Sanayi ve Ticaret olarak hizmetlerimiz arasında de araç asansörü montajı, bakımı servisi ve revizyonu da yer almaktadır. Eğer işletmenizde uygun fiyata araç asansörü istiyorsanız başvuracağınız ilk adres kesinlikle firmamız olmalıdır. Bu işte gerekli olan tüm esasları göz önünde bulundurarak, tüm testlerini tamamladıktan sonra asansörlerinizi teslim ediyoruz. Ülke genelinde isteğinize göre her türlü asansörü firmamızda bulabilirsiniz. Bize emanet ettiğiniz yükte ve pahada ağır araçlarınızı, malınıza gösterdiğiniz hassasiyetle korumak için güvenli ve kaliteli ürünler ürettiğimize sizi temin ederiz. Firmamıza 7/24 ulaşıp destek alabilirsiniz. Yaptığımız işler hakkında fikir sahibi olmak için referanslarımızı inceleyebilir ya da bilgi almak için ister firmalarımıza gelip yüz yüze isterseniz de iletişim adreslerimizden destek ve bilgi alabilirsiniz.

Araç Asansörü

Firma Fimak Asansör
Tarih Mayıs 2022
Kategori Elevator, Lift

Sosyal Medya