Engelli asansörler, gündelik hayatımızda yadsınamayacak yeri olan, engelliler için yaşamlarını kolaylaştırmak adına tasarlanmış özel asansörlerdir.

Engelli, hasta, yaşlı veya yürüme problemleri olan insanların hayatlarını kolaylaştırmak üzere tasarlanmış asansörlere engelli asansörü denilmektedir. Engelli asansörlerinde en önemli amaç kullanıcının rahatını sağlamaktır. Yürümekte sıkıntı yaşadığımız anlarda merdiven çıkmak nasıl büyük bir sorun haline geliyorsa, engelli vatandaşlarımızın bunu her gün yaşadığını düşünmek gerekir. Bu doğrultuda engelli asansörleri engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırması bakımından çok değerli bir icattır. Engelli asansörleri bir engelli bireye en uygun şekilde tasarlanmalıdır. Kamu kuruluşları, hastaneler, okullar, özel bakım merkezleri gibi birçok yapıda engelli asansörü bulunmalıdır. Engellilerin kendi başlarına bu asansörleri kullanabilmeleri, bir başkasından yardım istemelerine gerek kalmadan katlar arası ulaşımlarını kendileri gerçekleştirebilmelidir. Engelli asansörleri inşa edilecek binaya uygun olarak monte edilmelidir.

Engelli asansörleri müşterinin istediği şekilde dizayn edilebilir. Platformlu veya merdiven kenarına kurulan sistemle engelli asansörleri tasarlanabilir. Engelli asansörleri hidrolik vidalı veya makaslı olarak yapılabilir. Kapalı ve açık tip olarak kişinin isteğine göre monte işlemi yapılabilir. Kapalı engelli asansörlerinin kapıları tam ve yarı otomatik olarak ayarlanabilir. Açık tip olanlarda ise engelli bireyin güvenliği için kazaya meydan olabilecek tüm unsurlar düşünülerek gerekli önlemler alınmalıdır. Merdiven platform asansörleri, en çok tercih edilen engelli asansörlerindendir. Bu asansörler kapalı asansörlerin uygun olmadığı binalarda veya müşteri isteği doğrultusunda tercih edilebilir. Görüntü ve işlevsellik bakımından bu tarz asansörler açılır kapanır yapıda üretilir. Bu sayede yer tasarrufu da sağlanabilir. Engelli asansörlerinde bulunması gereken en önemli özelliklerin başında kullanıcının kolayca erişebileceği buton paneli ve kolay giriş çıkış rampası gelir. Çoğu modelde akülü engelli sandalyeleri için akü şarj ünitesi bulunması kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır.

Fimak Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak her bireyin bir engelli adayı olduğunun bilincinde olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Engelli asansörlerimizi bu bilinçle hassas bir şekilde üretip, dikkatle monte ediyoruz. Uzmanlarımız engelli vatandaşlarımız için ergonomik tasarımlar yaparak siz değerli müşterimize sunuyor. Şimdiye kadar yaptığımız her engelli asansöründe konfor ve rahatınızı sürekli iyileştirmek için uğraşıyoruz. Normal binalarda monte ettiğimiz engelli asansörleri yanında, havuz liftleri ile de engelli vatandaşlarımızın havuz alanlarına giriş çıkışını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Eğer sizin de bir engelli asansörüne ihtiyacınız varsa biz yanınızdayız. Engelsiz günler dileriz.

Engelli Asansörü

Firma Fimak Asansör
Tarih Mayıs 2022
Kategori Elevator, Lift

Sosyal Medya