Hidrolik asansörler, genellikle trafiği ve kullanım sıklığı az olan, ayrıca belirli bir seyir mesafesine sahip olan yerlerde kullanılan bir asansör türüdür.

Günümüz gelişen teknolojisiyle ihtiyaçlara sunulan çözümleri beraberinde getirmiştir. Hepimizin bildiği üzere asansörler de düşey taşımacılık yönünden yükümümü azaltan en büyük çözümlerden biridir. Kullanım alanı ve gereksinimlerine göre çok fazla çeşitte asansör vardır. Bunlardan biri de Hidrolik asansörlerdir. Hidrolik asansörlerde sıvı gücünden faydalanılır. Hidrolik yağ basıncı ile asansör kabininin dikey doğrultuda hareketi sağlanır. Diğer asansör çeşitlerine oranla hidrolik asansör daha küçük bir alana ihtiyaç duyar ve bunun sonucu olarak da daha az bir maliyet gerektirir. Asansör kabininin ağırlığı sayesinde asansörün aşağı inmesi kolayca sağlanır. Büyük çoğunlukla makine dairesi zeminde olur. Bu da bakımını ve teknik arızalarda sorunun çözümünü kolaylaştırır. Hidrolik asansörler çok fazla kişi tarafından asansör kullanımının olmadığı yerlerde kullanılır. Bu sebeple apartmanlarda, küçük alışveriş merkezleri gibi yerlerde daha çok tercih edilir.

Hidrolik asansörler halatlı asansörlere oranla daha kolay kullanıma sahiptir. Bakımı, tamiri ve montajı kısa sürelerde gerçekleştirilir. Eğer binanızda kuyu yoksa veya binanız buna elverişli değilse hidrolik asansörü gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Her asansör çeşidi üretilirken olduğu gibi hidrolik asansör imal edilirken de bu olay Asansör Yönetmeliği’ne uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Hidrolik asansörler çok fazla yüksek binalarda tercih edilmez. 1000 kg ile 10000 kg arasında ağırlık taşıyabilirler. Taşıma hızları ise 0,125 m/s ile 1 m/s aralığındadır. Bu asansörler hem yolcu hem yük taşıyabilir. Hidrolik asansörlerde asansör kabini çelik konstrüksiyon üzerine yerleştirilmelidir. Hidrolik asansörlerin bağlantı elemanları düzenli olarak kontrol edilmelidir. Hidrolik asansör elektrikli asansöre oranla daha büyük bir motor gücüne ihtiyaç duyar bu sebeple de çok yüksek yapılı binalarda tercih edilmemelidir.

Fimak Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak ürünlerimizden biri de hidrolik asansörlerdir. Hidrolik asansör imalatı için akışkanlar mekaniği konusunda uzman ekip arkadaşlarımız görev almaktadır. En çok tercih edilen ürünlerimizden biri hidrolik asansörlerdir. Binası elektrikli asansörler için uygun olmayan müşterilerimiz hidrolik asansörü tercih etmektedir. Firmamız ürünlerinin montajını yaptıktan sonra bakım ve servisi konusunda da siz değerli müşterilerimizin yanında. Bugüne kadar yaptığımız işlerin hepsinde anahtar teslim hizmet sunmaya özen gösterdik. Her ürünümüzü monte ettikten sonra tüm testlerini gerçekleştirerek sizlere sunduk ve bu şekilde çalışmaya da devam ediyoruz.

Hidrolik Asansör

Firma Fimak Asansör
Tarih Mayıs 2022
Kategori Elevator, Lift

Sosyal Medya